چاپ        ارسال به دوست

هشدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین:

میانگین مصرف آب آشامیدنی در روستاها بالاتر از استاندارد و نیز مصرف مواقع بحرانی است

800x600

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین هشدار داد: در حالیکه مصرف استاندارد آب آشامیدنی در مناطق روستایی 120 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز است، این میزان هم اکنون  202 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر بوده و خارج از اندازه نرمال می باشد.

به گزارش روابط عمومی، داراب بیرنوندی همچنین افزود: استان قزوین به دلیل خشکسالی های متوالی در وضعیت بحرانی منابع تامین آب قرار دارد و میزان مصرف در مواقع بحرانی 90 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که این مساله حاکی از مصرف بیش از دو برابر اهالی روستاها می باشد.

وی اضافه کرد: منابع تامین آب شیرین و قابل آشامیدن محدود بوده و در صورت ادامه روند فعلی مصرف، با کم آبی و بی آبی مواجه خواهیم شد.

بیرنوندی ادامه داد: این تصور که بارش های سال آبی جاری مناسب بوده و لذا کمبود آب نداریم، اشتباه محض است چرا که اغلب بارش ها به صورت باران و روان آب بوده و بارش برف اندکی صورت گرفته که برای جبران ذخایر زیر زمینی به هیچ وجه کافی نیست.

وی همچنین اضافه کرد: بنا بر نظر کارشناسی سازمان هواشناسی، بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل گرمتر بوده و تابستان گرمتری نیز پیش بینی می شود که این امر علاوه بر تبخیر بالاتر بارش های صورت گرفته بر میزان مصرف نیز تاثیر گذار بوده و آن را بالا می برد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین، سازگاری با کم آبی و به دنبال آن، مدیریت مصرف را تنها راهکار حفظ و احیای منابع تامین آب 117 هزار مشترک روستایی این استان خواند و از مردم خواست آموزه های دینی ماه مبارک رمضان را در تمام سال به کار برده و در مصرف آب صرفه جویی جدی کنند.

منبع: پایگاه خبری روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین

خبرنگار: یوسف احمدی 


٠٩:١٦ - پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٢    /    تعداد نمایش : ١٩٦