چاپ        ارسال به دوست

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی:

عملکرد شرکت آب و فاضلاب در تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان قابل تقدیر است

800x600

به گفته نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان در تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان قابل تقدیر است و مردم و مسئولین متوجه و قدردان تلاش های صورت گرفته در این زمینه هستند.

به گزارش روابط عمومی، دکتر داود محمّدی در مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی چالش ها و فرصت ها در بخش تامین و توزیع آب شرب افزود: : معدل کار در آبفای شهری و روستایی قابل قبول است و مهمترین اولویت تکمیل پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان می باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: فرونشست زمین، بافت فرسوده و به سازی شبکه های آب شرب را باید به صورت علمی در بودجه در نظر گرفته شود.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم شهرستان های قزوین،  البرز و آبیک افزود: انتقال آب از سد طالقان برای مصارف شرب برای بهبود کمی و طعم آب شهر آبیک بسیار مهم است و مجمع نمایندگان استان برای ایجاد هماهنگی های لازم و نیز پیگیری بودجه، آمادگی برگزاری جلسات مربوط به پروژه های تامین و توزیع آب را دارد.

نماینده مردم شهرستان تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه، آبرسانی به روستاها را با توجه به بازگشت جمعیت، مهم ارزیابی کرد.

بهمن طاهرخانی همچنین از روند پیگیری و اجرای پروژه های تامین و توزیع آب در سطح استان و حوزه شهرستان تاکستان ابراز رضایت کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آب آشامیدنی این استان گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و 90 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش آبرسانی کامل قرار دارند.

داراب بیرنوندی افزود: برای تکمیل پروژه های آبرسانی در دست اجرا در بخش شهری به حدود 180 میلیارد تومان و در بخش روستایی به حدود 54 میلیارد تومان بودجه نیاز است.

بیرنوندی در ادامه اجرای کامل طرح آبرسانی شرق قزوین، تکمیل آبرسانی به محمدیه و مهرگان، تکمیل آبرسانی به آبیک، تکمیل و ارتقا تاسیسات فاضلاب قزوین، تاکستان و آبیک را از برنامه های در دست اقدام این شرکت خواند.

وی در پایان تداوم آبرسانی سیار به روستاهای کم آب و احداث ۲۰ مجتمع آبرسانی روستایی با اعتباری معادل 169 میلیارد تومان را از دیگر برنامه های در دست اقدام برشمرد.

 

منبع: پایگاه خبری روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی استان قزوین

خبرنگار: یوسف احمدی


١٤:٠٩ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٤    /    تعداد نمایش : ١٩٦