چاپ        ارسال به دوست

کیفیت آب آشامیدنی روستاهای شهرستان آوج همچنان مطلوب است

800x600

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آوج، با بررسی و پایش های صورت گرفته وضعیت کیفیت آب آشامیدنی در روستاهای حوزه شهرستان آوج همچنان مطلوب اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر "صفر فیض الهی" در نشست مشترک شبکه درمان و بهداشت و نیز امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان آوج افزود: شبکه بهداشت در کنار شرکت آب  فاضلاب روستایی به طور جداگانه به کلرسنجی و نمونه برداری شیمیایی و فیزیکی از آب آشامیدنی روستاها می پردازد.

وی اعلام کرد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته علیرغم مشکلات مربوط به گرمای تابستان گذشته و بروز برخی کم آبی ها در منطقه، کیفیت آب آشامیدنی اهالی در سطح استاندارد و مطلوب حفظ شد.

همچنین در ادامه این نشست مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان آوج اقدام های کیفی صورت گرفته در سال جاری را شامل مجهز کردن تاسیسات آبرسانی 13 روستا به دستگاه کلریناتور، بهسازی مخازن فرسوده و اتاقک های مربوطه در 40 روستا و بهسازی چشمه ها و قنوات مورد استفاده برشمرد.

مهندس "کمال اسماعیل زادگان" در ادامه اضافه کرد: 85 درصد جمعیت روستایی این شهرستان شامل 11 هزار و 500 نفر در 66 روستای منطقه تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین هستند.

وی همچنین بر رعایت صرفه جویی و مدیریت مصرف عمومی برای سازگاری و مقابله موثر با کم آبی های آتی تاکید کرد و خواستار اعمال آن از سوی اهالی روستاها شد.

در پایان این جلسه نیز مهندس "معظمه مددی"، کارشناس کنترل کیفی و آزمایشگاه های شرکت آب و فاضلاب روستایی ضمن تحلیل نمودارهای کلرسنجی بر تعامل میان آبداران و بهورزان روستاها برای همکاری های بیش از پیش در تامین بهداشت آب روستاها تاکید کرد. 

منبع:  پایگاه خبری روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین

خبرنگار: یوسف احمدی   


١٠:٤٤ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٤٢    /    تعداد نمایش : ١٤١