چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین خبر داد:

آمادگی تيم هاي عمليات امدادي آبرساني به روستاهاي در معرض يخبندان در استان قزوين

800x600

به گفته مدير عامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان قزوين، در پي برودت هوا در مناطق روستايي استان كه احتمال قطع جريان آب آشاميدني را به دنبال دارد، تيم هاي عمليات ويژه امدادي آبرساني فعال شد.

به گزارش روابط عمومي، دکتر "محمّد محمّد عليزاده" افزود: با توجه به تجربه مقابله با حوادث مربوط به سرماي شديد، احتمال يخ زدگي خط انتقال و يا شبكه توزيع، يخ زدگي و تركيدگي كنتور آب منازل و نيز نوسان و قطع جريان برق كه موجب از كار افتادگي پمپ هاي آب مي شود وجود دارد.

وي اعلام كرد: خودروهاي ويژه با تجهيزات كامل و تيم هاي كشيك آماده خدمت رساني به مردم در زمان بروز حادثه بوده و در صورت نياز نیز آبرساني سيار صورت می گیرد.

دکتر "محّمد عليزاده" همچنین تصريح كرد: مردم نسبت به عايق كاري و محافظت از كنتورها و لوله هاي آب منازل اقدام نموده و بدين وسيله از قطع جريان آب آشاميدني خود جلوگيري نمايند.

وي همچنين از اهالي روستاها خواست تا در صورت بروز يخ زدگي كنتور از ريختن آب جوش بر روي آن خودداري نموده و از خدمات آبداران مستقر در روستاها استفاده كنند.

مدير عامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان قزوين در پايان ضمن توصيه به رعايت الگوي مصرف، بارش هاي مناسب سال جاري را در رفع كمبود آب و جبران برداشت از سفره هاي زير زميني اندک خواند و هشدار داد که تابستان سال آینده بدون صرفه جویی و سازگاری، بی آبی و خشکسالی خواهیم داشت.

منبع: پایگاه خبری روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین

خبرنگار: یوسف احمدی


٠٩:١٢ - سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩    /    تعداد نمایش : ١٣١