چاپ        ارسال به دوست

در پی اعلام ورود موج جدید بارش و یخبندان شدید پایان هفته جاری در کشور اعلام شد:

آمادگی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین برای مقابله با آثار سرما و یخبندان

800x600

به گفته رییس اداره بحران، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شركت آب و فاضلاب روستايي استان قزوين، در پي اطلاع رسانی سازمان هواشناسی کشوری و استانی مبنی بر ورود موج جدید بارش برف وکاهش شدید دما كه احتمال قطع جريان آب آشاميدني را در پی دارد، آماده مقابله با آثار سرما و یخبندان بر شبکه های آبرسانی روستایی استان هستیم.

به گزارش روابط عمومي، مهندس "اسماعیل رحیمی" افزود: با بروز سرماي شديد، احتمال يخ زدگي خط انتقال، شبكه های توزيع، يخ زدگي و تركيدگي كنتور آب منازل و نيز نوسان و قطع جريان برق كه موجب از كار افتادگي پمپ هاي آب مي شود وجود دارد.

وي اعلام كرد: خودروهاي ويژه با تجهيزات كامل و تيم هاي كشيك به صورت شبانه روزي آماده خدمت رساني به مردم در زمان بروز حادثه بوده و در صورت نياز آبرساني سيار هم صورت می گیرد.

مهندس "رحیمی" همچنین از مردم خواست تا نسبت به عايق كاري و محافظت از كنتورها و لوله هاي آب منازل خود اقدام نموده و بدين وسيله از قطع جريان آب آشاميدني خود جلوگيري نمايند.

وي همچنين به اهالي روستاها تاکید کرد تا در صورت بروز يخ زدگي كنتور از ريختن آب جوش بر روي آن خودداري نموده و از خدمات آبداران مستقر در روستاها استفاده كنند.

رییس اداره بحران، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شركت آب و فاضلاب روستايي استان قزوين در پايان ضمن توصيه به رعايت الگوي مصرف، بارش هاي سال جاري را در رفع كمبود آب کم خواند و هشدار داد که تابستان سال آینده بدون صرفه جویی اساسی، بی آبی و خشکسالی خواهیم داشت.١٠:٠٧ - چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٧١    /    تعداد نمایش : ١٣٤