چاپ        ارسال به دوست

حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی در میزگرد بررسی عملکرد چهل ساله انقلاب در حوزه آب استان قزوین

800x600

میزگرد بررسی عملکرد چهل ساله انقلاب در حوزه آب استان قزوین با حضور مدیران شرکت های آب منطقه ای، آب و فاضلاب شهری و آب و فاضلاب روستایی به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر و به میزبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست معاون عمرانی استاندار قزوین عملکرد انقلاب در حوزه آب را از برجسته ترین فعالیت های زیربنایی برشمرد که علاوه بر محرومیت زدایی موجب توسعه کشور و استان شده و هم اکنون شهروندان و روستانشینان استان قزوین از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی مطمئن برخوردارند.

علی فرخ زاد همچنین ارائه تنهای آمارها را گویای خدمات صورت گرفته در بخش آب ندانست و گفت که پیشرفت در این حوزه زمانی ملموس تر است که درک کنیم در حال حاضر کلیه فرایندهای تولید، انتقال و توزیع آب توسط نیروی انسانی متخصص و تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی صورت می گیرد.

وی همچنین ایجاد شرکت های تخصصی آب و فاضلاب را از دیگر دستاوردهای ارزنده در این صنعت خواند که با تشکیل آن ارائه خدمات این بخش به صورت کامل در این شرکت ها صورت می گیرد.

فرخ زاد در عین حال ضعف مربوط به حفاظت از منابع آب را از چالش های این صنعت در سال های پس از انقلاب دانست و افزود: با اعلام هشدار مقام معظم رهبری (مدظله) و پیگیری دولت های وقت، در این مساله نیز ورود کرده و اقدام های مناسبی در زمینه حفاظت از آب صورت گرفته که باید ادامه پیدا کند.

همچنین مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین در این میزگرد گزارشی از سیمای آب آشامیدنی پیش از انقلاب و تا  زمان تشکیل شرکت های آب و فاضلاب روستایی در سال 77 و در زمان حاضر ارائه کرد.

به گفته محمّد محمّد علیزاده وجود بیش از چهار هزار کیلومتر خط انتقال، 631 منبع تامین آب آشامیدنی و 67 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب از دستاوردهای پیروزی انقلاب در روستاهای استان است و این در حالی است که این مقدار تا پیش از انقلاب 650 کیلومتر خط انتقال و شبکه، 130 منبع تامین آب و 8300 مترمکعب مخزن بوده است.

وی تصریح کرد: علیرغم جنگ و تحریم و کمبود منابع مالی و .... جمعیت بهره مند از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی از 12 درصد تا قبل از انقلاب به 84 درصد در زمان حاضر رسیده و تلاش ها برای رفع کامل محرومیت ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین در پایان همدلی انقلابی کلیه کارکنان متولی صنعت آب در سطح استان و نیز همکاری مسئولانه مدیریت ارشد استان را در ایجاد فضای رشد به وجود آمده در بخش آب موثر خواند و بر ادامه آن تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست همچنین پویا، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و بیرانوندی مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری مطالب و گزارش های عملکردی خدمات حوزه متبوع خود را بیان کردند.  

منبع: پایگاه خبری روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین

خبرنگار: یوسف احمدی      


١٣:٣٠ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٤    /    تعداد نمایش : ١٤٤