چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بخش الموت غربی شهرستان قزوین صورت گرفت:

افتتاح مجتمع تامین آب آشامیدنی روستایی چنگال دشت

همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، پروژه تامین آب آشامیدنی روستایی چنگال دشت بخش الموت غربی شهرستان قزوین برای برخورداری اهالی سه روستای چنگال دشت، بازرگاه و علندر با حضور مقام های محلی، استانی و سپاهی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، استاندار قزوین در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد صورت گرفته گفت: توسعه مناطق محروم و روستاها باید هدف همه دستگاه های اجرایی باشد تا روند مهاجرت از روستاها به شهرها متوقف شده و در ادامه برعکس شود.

هدایت اله جمالی پور بر همکاری بین دستگاه ها تاکید کرد و خاطر نشان ساخت که این همکاری می تواند سرعت و کیفیت اجرای پروژه ها را بهبود ببخشد که نمونه آن اجرای مشترک مجتمع چنگال دشت توسط یک دستگاه اجرایی و یک نهاد انقلابی است.

در ادامه این برنامه سردار شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین نیز خدمت به مردم را موجب رضایت و نشاط مردم دانست که شکست دشمنان اسلام و انقلاب را برای تحریم و فشار به ملت بزرگ ایران به دنبال دارد.

همچنین داود محمدی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی جلب مشارکت مردم  را در طرح های عمرانی مهم ارزیابی کرد و اشاره کرد که هر کجا مسئولین برای خدمت به مردم گام برداشته اند آنان نیز مشارکت و همدلی خود را نشان داده اند.

در ادامه شفیعی، فرماندار شهرستان قزوین تصریح کرد که به واسطه بهره برداری رسمی از این طرح ها امکان حضور مدیران استان در روستاهای دور دست جهت خدمت رسانی فراهم شده و برای تسریع در خدمت رسانی نیازمند همگام شدن بیش از پیش مسئولین هستیم.

در ابتدای این مراسم نیز مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه مجتمع روستایی چنگال دشت گفت: برای این پروژه 650 میلیون تومان هزینه شده و با بهره برداری از آن 62 خانوار روستاهای چنگال دشت، بازرگاه و علندر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

داراب بیرنوندی افزود: در اجرای این پروژه شرکت آب و فاضلاب با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و مشارکت مردمی، یک حلقه چاه، 750 متر خط انتقال، 4800 متر شبکه توزیع و یک باب مخزن 100 مترمکعبی زمینی را اجرا کرده است.

وی در پایان خواستار ادامه مشارکت اهالی برای صیانت از تجهیزات آبرسانی و نیز رعایت صرفه جویی برای حفاظت از منابع ارزشمند تامین آب شد. 

 

منبع: پایگاه خبری روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین

خبرنگار: یوسف احمدی       


٠٩:١٧ - يکشنبه ٧ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥١    /    تعداد نمایش : ٢٨٦